magicschool-hogwarts

Просто.. форум.

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ПотребителиПотребители  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  
МЕСТИМ СЕ НА http://harrypotter-magic.bulgarianforum.net/forum.htm

Share | 

По коридорите ...

Go down 
АвторСъобщение
????
Гост

ПисанеЗаглавие: По коридорите ...   Чет Авг 27, 2009 9:34 am

- Е ... ще ми кажеш ли за какво става дума?
Алис и Риддъл бяха "избягали" от навалицата в Голямата зала и сега стояха сами в един страничен коридор. Въпреки това двамата шептяха ...
- Помниш ли че споменах, че черните миди са ми познати?
Риддъл само кимна. Не искаше да я прекъсва.
- Сетих се защо са ми познати ... аз ... съм ги виждала.
Очите на Том се разшириха. Сърцето му започна да тупка по-бързо. Щом Алис ги беше виждала, следата на мидите не беше изчезнала безследно преди хиляди години ...
- Когато бях малка и все още в имението на Блек се налагаше да се крия в къщата по цял ден. Обичах да стоя на някой прозорец и да рисувам ... но понякога нямах муза и четях. Един ден бях в библиотеката и се ровех за поредния том със заклинания. Беше ми гадно, че нямах силата да ги правя, но това не пречеше да ги знам. И така открих мислоема на баща ми ...
Том усети парлива болка някъде в себе си. Ако беше ги видяла в мислоема, мидите можеше да са изчезнали много отдавна, а споменът просто да се предава от поколение на поколение ...
- Беше ми любопитно какви са мислите на баща ми. Никога не сме били близки един с друг. Както и да е ... така попаднах на онзи определен спомен. Било е преди да се роди която и да е от сестрите Блек. Баща ми, майка ми и някаква жена, която не познавах тогава говореха в трапезарията. Гостенката беше стара. Поне на 70-80. Държеше книга в ръката си. Беше огромна. И много стара. Държеше също ...
Алис притаи дъх.
- Държеше също ковчеже ...
Блек нямаше нужда да продължава. Том знаеше какво ще каже ...
За миг настана тишина. Двамата бяха прекалено развълнувани, за да обсъждат каква информация притежаваха ...
- Разбра ли коя е била старицата?
Алис кимна. Том притаи дъх и сякаш не дишаше.
- Хефциба Смит ...
- Смит? Но тя ...
Но Риддъл нямаше как да продължи, защото голяма група Хафълпавци минаха покрай тях с оглушителни викове. Бяха последвани от друга група. Всички си отиваха от Голямата зала и коридорите всеки миг щяха да се напълнят с жужене.
- Виж Том ... сега не е най-добрия момент да говорим. Чакай ме вечерта в кафето Pureblood на Мракон-али. Поръчай си нещо ако искаш. На моя сметка.
Алис му се усмихна лекичко и се смеси с тълпа Рейвънклоуци, оставяйки Слидеринеца сам в навалицата.
Върнете се в началото Go down
Белатрикс Даркскай

Брой мнения : 57

ПисанеЗаглавие: Re: По коридорите ...   Нед Сеп 06, 2009 8:55 pm

Току що бях пристигнала в Хогуортс. Беше някъде 1 през ноща и коридорите изглеждаха зловещи, но не и за мен. Огледах се. Нямаше никой. Бях новата учителка и незнаех къде се намират стаите. Опитах да използвам силното си обоняние на вампир, но отново нищо. Накрая се сетих къде се намираше общата стая на Рейвънклоу. Все пак аз бях новият им ръководител! Забързах към стаята... Но отново не стигнах там където не трябваше. Пред мен беше соварника. Обърнах се и тръгнах наобратно...
След някъде час:
Най- сетне открих стаята на Рейвънклоу...
Върнете се в началото Go down

По коридорите ...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1